Kvinnan och fiskaren - erotisk novell
premium
1 Heinä 2019Erotiikka

Kvinnan och fiskaren - erotisk novell

Kirjailija: Beatrice Nielsen
Lukija: Fredrika Eriksson
Louisa älskar försommaren på Costa Brava. Hon har kommit hit i många år och det något med platsens ensamma strand som hon inte kan vara utan. Hon går långsamt ner genom klippskrevan mot sin favoritlagun, där hon lägger ifrån sig väskan, brer ut sin handduk och tar fram en bok.

Plötsligt hörs ett ljud. Ett slags klirrande som kommer närmare och närmare. Hon ser upp och det första hon får syn på är en liten fiskebåt som ligger i lagunen. Så får hon syn på honom. Fiskaren. Han dyker upp vid klipporna längs vattnet. Det klirrande ljudet kommer från metallnätet han har över axeln. Hans solbrända och muskulösa överkropp av fuktig av svett och havsvatten. Louisa kallar på honom med ögonen och han hör henne.



Novellen är utgiven i samarbete med den svenska filmproducenten Erika Lust. Hennes mål är att skildra människors natur och mångfald genom berättelser om passion, intimitet, kärlek och lust i en kombination av starka historier och erotik.

Uusimmat Erotiikka

rakkaus-3
kings-of-sin-kateus
kuin-unta
au-pair-peli
kirjakauppa-cinnamon-bun
marius-2
sopimus
lost-and-lassoed-lassottu
tulikivi-2
rahaa-ja-roskaa
villina-viety
salatut-synnit
rakastunut-diana
poniajelua-aikuisille-tusina-tuhmia-tarinoita
alchemised-piinattu
mindfck-3-tulipunainen-enkeli
voimaton
mindfck-2-sivuraiteella
mindfck-1-riski
viikate-varpunen
swift-and-saddled-villikko
valot-pois
kuuma-jarjeton-rakkaus
kings-of-sin-laiskuus
polte-2
sydameton
saa-tulla-uudestaan
nahkuri-kiuru
joulu-kaikilla-mausteilla
done-and-dusted-takaisin-satulaan

Löydä seuraava suosikkisi

jaljilla-5-2
vendi
vankilatarinoita-sorkasta
eilisvuosi
cinnamon-falls-murha-kahvilassa
niko
kun-mikaan-ei-ole-totta
nico-lingman
poikaystava
aitikirja-2
jaljilla-4