72. Miksi kuntoilu on niin vaikeaa?
premium
Anni & Jaajo6 Jun 2024

72. Miksi kuntoilu on niin vaikeaa?

Tällä kertaa improvisoidaan lapselle naamiaisasuja, muistellaan Jaajon missikisojen voittoa, hämmästellään sukkahousujen ominaisuuksia, intoillaan rikkaiden erikoisista rahan käyttötavoista, pohditaan ideoita lottovoiton varalle ja luetaan kuulijapalautteita. Mukana myös Jaajon massiivinen avainnippu ja Annin treenihaasteen päivitys. Jakson päättää Jaajon tarina. Jakso on tuotettu yksinoikeudella Podmelle. Shownotes: 0.00 - 18.47 Jaajon avaimet ja päiväkodin naamiaisasut 18.51 - 34.35 Superrikkaiden erikoisia rahankäyttötapoja sekä Annin ja Jaajon ideoita lottovoiton käyttöön 34.38 - 42.26 Voisiko Jaajo tehdä vanhana uudet lapset? Entä voivatko eläimet rakastua 42.29 - 48.59 Annin treenihaaste - Jaajo mukaan? 49.04 - 53.06 Kuulijapalautteita 53.11 - 54.59 Jaajon tarina

Episoder(230)

230. Pikkutakki-Excel

230. Pikkutakki-Excel

“Saako koskea?” Anni on vetänyt onnistuneesti leuan. Jaajo ei, ikinä. Postin ilmaisjakelua voi nykyään myydä eteenpäin, hyvään hintaan. Jouluisin on hyvä kiinnittää huomiota järjestykseen, jossa lapsi saa lahjat. Jakso on tuotettu yksinoikeudella Podmelle.

11 Des 42min

229. Miltä sun perjantai näyttää?

229. Miltä sun perjantai näyttää?

Arki on raskasta(?) Annilla on nimipäivä ja hän tuskailee, kun ei osaa auttaa lastaan tämän läksyissä. Jaajo pohtii, pitäisikö hänen siirtyä takaisin lankapuhelimeen. Mutta kuka on Jalmari Pesonen? Jakso on tuotettu yksinoikeudella Podmelle.

9 Des 40min

228. Hääruuhka

228. Hääruuhka

Jaajo on aina joko seremoniamestari, bestman tai sulhanen. Annilla ollut hakua radalla. Tiukassa tilanteessa on pitänyt kutsua palokunta apuun. Jakso on tuotettu yksinoikeudella Podmelle.

4 Des 41min

227. Kuus seiska

227. Kuus seiska

Miksi Michael Jakson rakastaa talvea? Maistuuko K-marketin kiinalainen buffet? Jaajo ennusti "six seven" trendin ennen muita. Jakso on tuotettu yksinoikeudella Podmelle.

2 Des 43min

226. Irlantilainen autopommi

226. Irlantilainen autopommi

"Se OLI mun unelma!" Minkälaisen personal trainerin Jaajo valitsi? Anni kertoo miten varautuu kun menee juomaan alkoholia. Jaajo suosittelee kotimaan matkailua. Jakso on tuotettu yksinoikeudella Podmelle.

27 Nov 46min

225. Hyviä(?) festarimuistoja

225. Hyviä(?) festarimuistoja

“Here’s again.” Millaisten tuotteiden mainoskasvoina Anni ja Jaajo voisivat toimia? Jaajon mielestä maksalaatikko menee kylmänäkin. Anni antaa vinkkejä pimeistä aamuista selviytymiseen. Jakso on tuotettu yksinoikeudella Podmelle.

25 Nov 40min

224. Kannikat telkkarissa

224. Kannikat telkkarissa

Varkaat eivät huomanneet timanttia. Anni rakastaa vanhoja suomalaisia elokuvia, jotka muistuttavat häntä lapsuudestaan. Jaajo pohtii sukupuolitettuja ruokia. Miten kuuluisat taidevarkaudet on toteutettu? Jakso on tuotettu yksinoikeudella Podmelle.

20 Nov 35min

223. Mitä jos kauppareissu olisi nopeuskilpailu?

223. Mitä jos kauppareissu olisi nopeuskilpailu?

“Placebo on ihanaa!” Anni haluaisi mennä White Lotus -sarjasta tuttuun hotelliin. Jaajo pohtii onko tarinan todenperäisyydellä väliä, mikäli tarina on hyvä. Yksi Suomen suurimmista saavutuksista liittyy ruokakauppaan. Jakso on tuotettu yksinoikeudella Podmelle.

18 Nov 43min

Populært innen Humor

papaya
enkel-servering
harm-og-hegseth
storefri-med-mikkel-og-herman
rss-spartsklubben
merry-quizmas
tusvik-tnne
topp-3-med-mads-og-rasmus
verdens-verste
rss-nesten-hele-uka-med-lepperod
misjonen-med-antonsen-og-golden
tore-og-haralds-podkast
rss-snorre-med-gaute
ma-pa-behandling-med-morten-ramm
wolfgang-wee-uncut
jan-thomas-og-einar-blir-venner
hanna-de-heldige
gutta-backer
frokostshowet-pa-p5
langkjring-med-geir-schau