Villasukkajuoksu & emojien väärinkäyttö

Villasukkajuoksu & emojien väärinkäyttö

Radio Cityn Aamussa uusi suomalainen trendilaji villasukkajuoksu sai vähän yllättäenkin Samuelin verenpaineen nousemaan. Jere kertoi miten vaivaannuttavaa on, kun oma äiti käyttää emojeita väärin. Muutenkin päivitettiin hieman nykyisiä emojitrendejä. Kaarinassa joukkohysteria oli saanut ihmisistä vallan ja aamussa otettiin myös tiukka autovertailu mesen ja sitikan välillä. Jere on jo varmaan pääministerin turvamiesten tarkkailulistalla, koska oli ehkä liiankin lähellä Kesärantaa. Mukana myös nettihäirinnän estävä nerokas keino ja erilaista salimotivointia!

Episoder(2106)

Epäsuositut mielipiteet

Epäsuositut mielipiteet

Tässä tämän aamun epäsuositut mielipiteet!

22 Okt 4min

Annetaanko anteeks?

Annetaanko anteeks?

Tänään kysytään annetaanko anteeks pyörän siirtelystä.

22 Okt 7min

Hela hoito 22.10.

Hela hoito 22.10.

Tänään Cityn aamussa pojat muistelevat unohdettuja reality ohjelmia, pyörikö joku näistä sunkin ruudulla? Jeren ja Samuelin välille syntyy myös tiukka kiista, joka ratkeaa vasta soitolla Kotukseen. Lisäksi puhetta vanhempien kertomista valheista – voiko lapsuuden huijaukset todella jäädä vaivaamaan vielä kolmekymppisenäkin? Kuuntele aamun jutut tästä!

22 Okt 32min

Annetaanko anteeks?

Annetaanko anteeks?

Tänään kysytään annetaanko anteeks Samuelille.

21 Okt 7min

Epäsuositut mielipiteet

Epäsuositut mielipiteet

Tässä tämän aamun epäsuositut mielipiteet!

21 Okt 3min

Hela hoito 21.10.

Hela hoito 21.10.

Tänään Cityn aamussa pojat pohtivat voiko yhden urheilusuorituksen varjolla herkutella kolme päivää putkeen – ja millä perusteella? Samuel ja Jere sukeltavat myös Yle Areenan uuden realityn pariin, jossa seurataan juhlakansaa Tampereen yössä. Jere kutsui Samuelin, josta Samuel kieltäytyi, mutta minne ja miksi? Kuuntele aamun jutut tästä!

21 Okt 37min

Hela hoito 20.10.

Hela hoito 20.10.

Tänään Cityn aamussa pojat pohtivat suomen kielen äänteitä, yhtä kirjainta ei moni käytä puhekielessä vaikka olisikin käytössä kirjakielessä. Uusi kiviharrastus puhututtaa ja harrastus sopii sekä lapsille, että aikuisille -kannattaa kokeilla! Voiko puolisoa tulla ikävä liian aikaisin, milloin on normaali aika alkaa ikävöimään toista? Kuuntele aamun jutut tästä!

20 Okt 33min

Annetaanko anteeks?

Annetaanko anteeks?

Tänään kysytään annetaanko anteeks juuston syöjille.

20 Okt 5min

Populært innen Samfunn

giver-og-gjengen-vg
aftenpodden
rss-spartsklubben
konspirasjonspodden
rss-nesten-hele-uka-med-lepperod
popradet
vitnemal
aftenpodden-usa
wolfgang-wee-uncut
grenselos
synnve-og-vanessa
frokostshowet-pa-p5
fladseth
alt-fortalt
fryktlos
rss-herrepanelet
rss-dannet-uten-piano
den-politiske-situasjonen
relasjonspodden-med-dora-thorhallsdottir-kjersti-idem
krisemoter