Myynnin ja markkinoinnin yhteispeli- vieraana Simo Ikonen

Myynnin ja markkinoinnin yhteispeli- vieraana Simo Ikonen

Myynti ja markkinointi elävät usein omissa siiloissaan! Tässä Helsinki Sales Academyn podissa käsitellään myynnin ja markkinoinnin yhteistyön kehittämistä ja eteenpäin viemistä.

Helsinki Sales Academyn toimitusjohtajan Olli Syväsen vieraana on tällä kertaa on Head of Sales Simo Ikonen Liana Technologiesilta. Simolla on vahva käytännön kokemus myynnin ja markkinoinnin yhteispelin haasteiden taklaamisesta ja siilojen rikkomisen hyödyistä.

Podissa käsitellään muun muassa miten yhteistyöllä ja toiminnan läpinäkyvyydellä löydetään juuri oikea asiakas yritykselle, samalla välttäen mahdolliset pullonkaulat ja päällekkäinen turha työ.

Kuuntele, miten Liana Technologiesilla onnistuttiin myynnin ja markkinoinnin yhteispelin rakentamisessa.




Episoder(3)

Populært innen Business og økonomi

stopp-verden
lydartikler-fra-aftenposten
dine-penger-pengeradet
e24-podden
rss-penger-polser-og-politikk
rss-borsmorgen-okonominyhetene
rss-pa-konto
pengesnakk
pengepodden-2
finansredaksjonen
morgenkaffen-med-finansavisen
liberal-halvtime
tid-er-penger-en-podcast-med-peter-warren
stormkast-med-valebrokk-stordalen
utbytte
rss-skravla-gar
livet-pa-veien-med-jan-erik-larssen
rss-markedspuls-2
rss-sunn-okonomi
lederpodden