5 000 euroa omaa rahaa ja hyvä idea, Atte Solarannan yrittäjätarina

5 000 euroa omaa rahaa ja hyvä idea, Atte Solarannan yrittäjätarina

Atte Solaranta (Laura Rekrytointi) jakaa tässä jaksossa oppeja yritysten ostamisesta ja myymisestä. Atella on kokemusta useammasta yrityskaupasta, sekä yrittäjyydestä oston jälkeen. Atte on lähtenyt yhtiökumppaninsa kanssa liikkeelle 5 000 € omalla rahalla, ja luonut muutamassa vuodessa hienon yrityskokonaisuuden ostamalla ja myymällä yhtiötä ja liiketoimintoja.


Atte jakaa rehellisen yrittäjätarinansa lisäksi vinkkejä hyvän yritysostokohteen löytämisestä, yrityskaupan rahoittamisesta ja yrityksen johtamisesta yritysoston jälkeen.


------


Yritysosto on podcast, jossa ei juhlita hienoja exit-tarinoita vaan puhutaan rehellisesti siitä, millaista on ostaa yritys ja ryhtyä yrittäjäksi sitä kautta.


Miten löydät sopivan kohteen, miten kauppa rahoitetaan, kauanko se kestää ja mitä tapahtuu kaupanteon jälkeen. Jos yrityksen ostaminen kiinnostaa, olet oikeassa paikassa.


Det här avsnittet är hämtat från ett öppet RSS-flöde och publiceras inte av Podme. Det kan innehålla reklam.

Avsnitt(6)

Populärt inom Business & ekonomi

framgangspodden
badfluence
rss-jossan-nina
varvet
rss-borsens-finest
24fragor
avanzapodden
rss-inga-dumma-fragor-om-pengar
uppgang-och-fall
lastbilspodden
bathina-en-podcast
fill-or-kill
rikatillsammans-om-privatekonomi-rikedom-i-livet
rss-kort-lang-analyspodden-fran-di
rss-dagen-med-di
tabberaset
svd-tech-brief
borsmorgon
kvalitetsaktiepodden
rss-hos-psykologen