S1E3 - Jakso #3 - Minkälaisia tutkimuksia ja kenelle? Vieraana Insight360 Oy:n tutkimusjohtaja Jaakko Kaartinen ja tutkimusanalyytikko Heli Hagfors
BisnesTV Podcast25 Sep 2019

S1E3 - Jakso #3 - Minkälaisia tutkimuksia ja kenelle? Vieraana Insight360 Oy:n tutkimusjohtaja Jaakko Kaartinen ja tutkimusanalyytikko Heli Hagfors

Jakson #3 sisältö

Tässä BisnesTV Podcastin jaksossa 3 kuulet Insight360 Oy:n tutkimusjohtajalta Jaakko Kaartiselta, minkälaisia tutkimuksia Insight360 tuottaa, mitä tutkimuksissa selvitetään ja miten yrityksen asiakkaat niistä hyötyvät. Tutkimusanalyytikko Heli Hagfors kertoo, minkälainen tutkimus juuri parhaillaan käynnissä oleva Nuoret360 on ja minkälaista dataa siitä saadaan yritysten ja yhteisöjen hyödynnettäväksi.

Insight360:

Menestyvä liiketoiminta perustuu ymmärrykseen asiakkaista, sidosryhmistä ja omasta toiminnasta suhteessa tavoitteisiin. Menestyäkseen on ymmärrettävä:

Mitä asiakkaat aidosti haluavat Mitä omassa toiminnassa tulee kehittää Miten omasta toiminnasta viestitään tehokkaasti ja vaikuttavasti.

Tutustu tarkemmin: https://www.insight360.fi

Lämpimästi tervetuloa kiinnostavia yritystarinoita kertovan BisnesTV Podcastin kuuntelijaksi, muistathan tilata BisnesTV Podcastin, kiitos!

Suomen BisnesTV on video- ja podcast-palvelu suomalaisille yrityksille ja yrittäjille. Tutustu tarinoihimme https://www.bisnestv.com

Det här avsnittet är hämtat från ett öppet RSS-flöde och publiceras inte av Podme. Det kan innehålla reklam.

Avsnitt(3)

Populärt inom Business & ekonomi

framgangspodden
rss-jossan-nina
varvet
rss-borsens-finest
24fragor
uppgang-och-fall
bathina-en-podcast
avanzapodden
badfluence
svd-tech-brief
rss-inga-dumma-fragor-om-pengar
lastbilspodden
tabberaset
fill-or-kill
kapitalet-en-podd-om-ekonomi
rss-dagen-med-di
rss-hos-psykologen
borsmorgon
rss-kort-lang-analyspodden-fran-di
rikatillsammans-om-privatekonomi-rikedom-i-livet