Ilvestyskirja. Nyt.

Ilvestyskirja. Nyt.

Liity Valtteri Makkosen ja Sami Hintsasen seuraan tässä monipuolisessa podcastissa. Keskustelu voi viedä sinut jääkiekon kiemuroista kulttuurin ja taiteen maailmaan, sillä vieraat tulevat niin pelaajapiireistä kuin taidealoilta. Nauti noin tunnin mittaisista, joka tiistai julkaistavista jaksoista, mutta varoitus: podcast sisältää aimo annoksen huonoa huumoria.

Tämä podcast on lisätty Podme-palveluun avoimen RSS-syötteen kautta eikä se ole Podmen omaa tuotantoa. Siksi podcastin jaksot saattavat sisältää mainontaa.

Jaksot(78)

#30 - Ilvestyskirja. Nyt. - Uusi kausi - Vieraana Ville "Liigapörssi" Järvinen

#30 - Ilvestyskirja. Nyt. - Uusi kausi - Vieraana Ville "Liigapörssi" Järvinen

Ilvestyskirja. Nyt. -podcastin uusi kausi alkaa. Sami Hintsasen ja Valtteri Makkosen juontamassa podcastissa on ensimmäisen jakson vieraana Ville Järvinen Liigapörssistä.

2 Syys 20241h 39min

#29 - Ilvestyskirja. Nyt. - Kauden päätösjakso

#29 - Ilvestyskirja. Nyt. - Kauden päätösjakso

Ilvestyskirja. Nyt. -podcastin ensimmäisen kauden päätösjakso kuultavissa nyt.

2 Huhti 202446min

#28 - Ilvestyskirja. Nyt. - Neljännesfinaalien läpikäynti

#28 - Ilvestyskirja. Nyt. - Neljännesfinaalien läpikäynti

Ilvestyskirja. Nyt. -podcastin jaksossa puhutaan KalPaa vastaan pelattavasta sarjasta. Jaksossa mukana myös kaksi uutta ohjelmaosiota.

26 Maalis 20241h 7min

#27 - Ilvestyskirja. Nyt. - Playoffs-ennakko, vieraina Timo Peltomaa & Antti Tuomisto

#27 - Ilvestyskirja. Nyt. - Playoffs-ennakko, vieraina Timo Peltomaa & Antti Tuomisto

Ilvestyskirja. Nyt. -podcast kääntää katseet playoffs-otteluihin. Ennakkojaksossa vieraina ovat Ilveksen AD & graafikko Antti Tuomisto sekä joukkueenjohtaja Timo Peltomaa.

18 Maalis 20241h 31min

#26 - Ilvestyskirja. Nyt. - Vieraana Niklas Friman

#26 - Ilvestyskirja. Nyt. - Vieraana Niklas Friman

Ilvestyskirja. Nyt. -podcastin 26. jaksossa vieraana on Ilveksen kapteeni Niklas Friman. Hänen kanssaan käydään läpi mm. johtajuutta, voittamista ja Ilveksen puolustusta.

11 Maalis 20241h 58min

#25 - Ilvestyskirja. Nyt. - Vieraana Matias Myttynen

#25 - Ilvestyskirja. Nyt. - Vieraana Matias Myttynen

Ilvestyskirja. Nyt. -podcastin 25. jaksossa vieraana on Matias Myttynen. Entisen Ilves-pelaajan kuulumisten lisäksi tarinoidaan mm. mielenkiintoisista Kazakstanin kaudesta.

4 Maalis 20241h 23min

#24 - Ilvestyskirja. Nyt. - Vieraana Timo Koskela

#24 - Ilvestyskirja. Nyt. - Vieraana Timo Koskela

Ilvestyskirja. Nyt. -podcastin 24. jaksossa vieraana on Ilveksen urheilujohtaja Timo Koskela. Aiheina ovat mm. joukkueen rakentaminen, urheilujohtajan työt ja viime hetken hankinta Mike O'Leary.

28 Helmi 20241h 33min

#23 - Ilvestyskirja. Nyt. - Vieraana Markus Korhonen

#23 - Ilvestyskirja. Nyt. - Vieraana Markus Korhonen

Ilvestyskirja. Nyt. podcastin uusimmassa jaksossa käydään läpi Ilveksen vierasmatka Vaasaan, jossa tunnelma oli ainutlaatuinen. Lisäksi vieraan Markus Korhosen kanssa keskitytään maalivahtipeliin.

19 Helmi 20241h 36min

Suosittua kategoriassa Urheilu

urheilun-varjoissa
kaiken-takana
rss-piippuhylly
hockey-night-podcast
eturivi
junnut-pelissa
kimanttia
rss-seikkailun-jokamiesluokka
rss-kuninkuusluokka-f1-podcast
rss-shikaani-formula-1-podcast
rss-polkuporinat
rss-jere-jaaskelaisen-golfmaailma
unelmia-onkimassa
runners-high-podcast
rss-yleisurheilupodcast
rss-ylilyonti
rss-r5-athletics-and-health
rss-jasso-2
rss-kulmalippu
rss-sf-podcast-yleisurheilun-ytimessa