K1J26.1 Jälki-istunto

K1J26.1 Jälki-istunto

Alussa kohtaukset päähahmojen menneisyydestä! Kannattaa kuunnella. Päähahmokohtausten jälkeen arvoituksia, villiä taikuutta ja hajuja!

Seuraavaa jälki-istuntoa varten – kerro upein roolipeliarvoitus, jonka olet tehtaillut tai kohdannut! (Luvan kanssa, jos et itse keksinyt)

Kahden viikon päästä Elias ratkoo ja esittelee näitä arvoituksia ja täten pelivetureiden viekkaat pulmat pääsevät vieraisiin pöytiin pähkäiltäviksi! Tai ehkä saat muiden päheistä arvoituksista inspiraatiota omiin kryptisiin runoihin ja ansakammioihin. Halutessasi voit siis jättää arvoituksen vastauksen kertomatta ja Elias koettaa ratkoa pulman mikin ääressä ähisten.

Arvoitukset on kivoja.

00.40 Koioksen kohtaus

03.39 Hariuksen kohtaus

07.06 Ronkin kohtaus

10.51 Lillian kohtaus

13.48 Jaksosta jutellaan

17.34 Arvoituskeskustelua kesken pelin

19.39 Elias pyytää arvoituksia

22.37 Villia taikuutta! Hajut!


Denne episoden er hentet fra en åpen RSS-feed og er ikke publisert av Podme. Den kan derfor inneholde annonser.

Episoder(93)

Populært innen Fritid

rss-spartsklubben
lydartikler-fra-aftenposten
nerdelandslaget
interiorradet
mil-etter-mil-en-podcast-om-bil
livet-pa-veien-med-jan-erik-larssen
jegerpodden
rss-jegerpodden
jakt-og-fiskepodden
rss-jeg-fikser-vin
rss-avskiltet
level-backup
menn-uten-midje-kan-ogsa-lese
0-100-med-broom-mats-og-remi
klokkepodden
villmarksliv
fjellsportpodden
rss-flydilla
rss-usminka
rss-lundqvist-podden