Ordfører Jon-Ivar Nygård: - Noe av det mest frustrerende jeg har jobbet med

Ordfører Jon-Ivar Nygård: - Noe av det mest frustrerende jeg har jobbet med

Om ett år skal han trolig legge ordførerkjedet på hylla og bli stortingsrepresentant for Arbeiderpartiet. Da skal Jon-Ivar Nygård pendle med tog, på en jernbane som representerer den største frustrasjonen i hans niårige ordførergjerning.


I denne episoden av Fredriksstad Blads nyhetspodkast Hør Her! snakker den fremtidige eks-ordføreren om hva han er mest stolt over å ha bidratt til i Plankebyen og hva han ser tilbake på med minst glede. På det siste bobler frustrasjonen over alle de fallerte og forsinkede infrastrukturprosjektene til overflaten, mens den rivende byutviklingen er hans største stolthet.


Ellers får du høre om den gangen han nesten ble halshugget under åpningen av en gang- og sykkelvei, om hva han måtte sjekke aller først da han fikk høre om den dramatiske kanoulykken med skoleelever i Onsøy, og om han synes det er dårlig timing å lede landets verste koronakommune når han samtidig skal sikre seg stortingsplass.


Vi er også innom temaer som blant annet elsparkesykler, Moria-flyktninger, valgkamp, snorklipping, netthets og om hvorfor det ikke er lov å si jaggu i bystyret.


Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

See omnystudio.com/listener for privacy information.

Avsnitt(111)

De etterlatte: Laras historie

De etterlatte: Laras historie

I denne podkasten får vi høre historien til Lara, enke etter at André avsluttet livet for åtte år siden. Ofte hører vi at menn er dårlige til å ta tak i problemene sine og oppsøke hjelp. Slik var det ikke for André, forteller Lara. See omnystudio.com/listener for privacy information.

8 Mars 17min

- Det ville ha vært magisk å avslutte med en medalje

- Det ville ha vært magisk å avslutte med en medalje

Fem serierunder før slutt er FBK på vei mot en historisk god sesong. Tik uken inviterer klubben til gratiskamp mot Larvik. Trolig blir det stinn brakke og fullsatte tribuner i Kongstenhallen. - Det gir deg et kick å spille for så mange på tribunen, sier Julie Hulleberg. Sammen med Frida Brandbu Andersen er hun en av nøkkelspillerne på årets FBK-lag. Begge tar turen til vårt studio. Det gjør også styreleder Monique Blystad, trener Elias Mar Halldorsson og Wenche Halvorsen Stensrud. - Hva har vært nøkkelen til FBKs suksess i år?- Vil klubben takke ja til europacupspill?- Hvorfor engasjerer ikke FBK mer i Fredrikstad?- Hva tenker Elias Mar Halldorsson om sin fremtid i klubben?See omnystudio.com/listener for privacy information.

8 Mars 202439min

Valgopraten med Høyre og MDG fra ille.bra-podden til FB

Valgopraten med Høyre og MDG fra ille.bra-podden til FB

Høyres Arne Sekkelsten og MDGs Erik Skauen møtes til en valgoprat om en sak de er er enige om og en de er uenige om. De to er uenige om muddermassene skal på land eller deponeres i sjøen. De er helt enige om at velferdsteknologi er en bra ting vi bør satse enda mer på.See omnystudio.com/listener for privacy information.

24 Aug 202317min

Valgopraten med Ap og V fra ille.bra-podden til FB

Valgopraten med Ap og V fra ille.bra-podden til FB

Siri Martinsen fra Ap og Trond Svandal fra Venstre møtes til en valgoprat om en sak de er er enige om og en de er uenige om. De to er uenige om hvor mye penger kommunen skal bruke for å bygge Arena Fredrikstad. De er helt enige om at tilskudd til kulturlivet må økes.See omnystudio.com/listener for privacy information.

24 Aug 202317min

Valgopraten med Rødt og Frp fra ille.bra-podden til FB

Valgopraten med Rødt og Frp fra ille.bra-podden til FB

Rødts Hannah Berg og Bjørnar Laabak fra Frp møtes til en valgoprat om en sak de er er enige om og en de er uenige om. De to er uenige om kommunen skal kvitte seg med aksjene i Fredrikstad Energi AS. Men helt enige i motstanden mot bompenger.See omnystudio.com/listener for privacy information.

24 Aug 202317min

Valgopraten med Bymiljølista og Krf fra Ille.bra-podden til FB

Valgopraten med Bymiljølista og Krf fra Ille.bra-podden til FB

Jonas Qvale fra Bymiljølista og Kolbjørn Westberg fra Kristelig Folkeparti møtes til en valgoprat om en sak de er er enige om og en de er uenige om. De to er uenige om det er bra med privatskoler og enige om at vi skal ta imot alle flyktningene vi blir bedt om å bosette.See omnystudio.com/listener for privacy information.

24 Aug 202315min

Valgopraten med SV, Sp og Pensjonistpartiet fra ille.bra-podden til FB

Valgopraten med SV, Sp og Pensjonistpartiet fra ille.bra-podden til FB

Silje Waters fra SV, Rune Solmyr fra Sp og Marianne Kristiansen fra Pensjonistpartiet møtes til en valgoprat om en sak de er er enige om og en de er uenige om. De er uenige om hvor mye penger kommunen skal bruke for å bli fast vertshavn for Tall Ships Races og enige om at det må brukes mer penger på vedlikehold i kommunen.See omnystudio.com/listener for privacy information.

23 Aug 202322min

Rundt kjøkkenbordet: – Jeg kan love at ingen får sparken i Fredrikstad kommune

Rundt kjøkkenbordet: – Jeg kan love at ingen får sparken i Fredrikstad kommune

Nils Malcolm har tatt en prat med Høyres ordførerkandidat, Arne Sekkelsten, om blant annet innsparinger, skole og budsjetter.See omnystudio.com/listener for privacy information.

21 Aug 202331min

Populärt inom Politik & nyheter

svenska-fall
p3-krim
rss-viva-fotboll
flashback-forever
fordomspodden
aftonbladet-daily
rss-vad-fan-hande
rss-sanning-konsekvens
svd-dokumentara-berattelser-2
olyckan-inifran
rss-krimstad
dagens-eko
motiv
rss-frandfors-horna
krimmagasinet
rss-krimreportrarna
blenda-2
svd-nyhetsartiklar
kungligt
svd-ledarredaktionen